Strona główna Sieć i taryfa Tabor Historia "Na Pętli" Klub Forum Linki
Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - 2010
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (wyniki będą także opublikowane w czwartkowym wydaniu dziennika "Nowości") i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.


W konkursie "Wygraj bilet i zdrowsze powietrze" wyniki losowania nagród są następujące:
I nagroda: pan Kazimierz Schubert - Bilet sieciowy przewoźnika kolejowego Arriva ważny do 11 grudnia 2010 r. na wszystkie linie obsługiwane przez firmę Arriva

II nagroda ex aequo: pani Joanna Śmigiel, pani Bożena Nowacka, pani Joanna Świerad, pan Andrzej Benetkiewicz - Bilet tygodniowy MZK

III nagroda ex aequo: pan Wiktor Plesiński, pani Ewa Łubianka - nagrody pocieszenia (kubki z logo Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu)


W konkursie na 22 bilety tygodniowe MZK wpłynęły tylko 3 deklaracje.
Czyżbyśmy nie byli gotowi zrezygnować z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej? Być może jest to wynik naszej wygody i przyzwyczajenia do podróży własnym autem... W najbliższych dniach zorganizujemy dogrywkę w tym konkursie, ponieważ zależy nam na rozdaniu biletów i zachęceniu mieszkańców Torunia do podróżowania tramwajami i autobusami. Poniżej prezentujemy nadesłane deklaracje, wszystkie nagrodzone zostały biletem tygodniowym:
Chętnie zrezygnuję z samochodu, jeśli wygram tygodniowy bilet na linie MZK. Od bardzo dawna nie jeździłem autobusem. Przez ostatnie 7 lat jechałem autobusem może kilka razy. Myślę, że mogłoby to być dla mnie ciekawe doświadczenie i mógłbym spojrzeć na ulice Torunia, ludzi jeżdżących w autobusach w inny sposób.
Jarosław Nowacki

W związku z ogłoszonym konkursem chciałbym zrezygnować z podróży samochodem pomiędzy pracą a domem. Powodem są:
- nieustannie przeładowane ulice w godzinach szczytu,
- bardzo wysokie spalanie i zanieczyszczanie powietrza na niedogrzanym silniku, które powoduje moje dieslowskie auto,
- dodatkowo tracę około dziesięciu minut na znalezienie darmowego parkingu niedaleko starówki.
Poza tym jestem pasjonatem pojazdów szynowych, tylko ciężko mi się przestawić na te wąskotorowe.

Paweł Miętkiewski

Myślę, że warto zrezygnować z samochodu, ponieważ w autobusie można poznać nowe osoby, nie trzeba stać w korkach i się denerwować (...), nie szkodzimy środowisku-spaliny, nie trzeba płacić oc i ac, martwić się o miejsce parkingowe. Można to kontynuować, ponieważ gdy od siebie zaczniemy może inni wezmą przykład z nas.
Bartosz Rydz

Informacja o odbiorze nagród:
Bilet sieciowy przewoźnika Arriva do odbioru w Centrum Obsługi Pasażera Arriva w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 17 (od pon. do pt. w godz. 8:00-16:00).
Pozostałe nagrody (tj. bilety tygodniowe MZK, koszulka i kubek) są do odebrania w siedzibie redkacji "Nowości" w Toruniu przy ul. Podmurnej 31.Ostatnia aktualizacja witryny: 2019-01-22

© 2006-2019 TKMKM | Zabrania siÄ™ wykorzystywania fotografii i tekstĂłw bez zgody autorĂłw | Zalecana rozdzielczość 1024x768 lub wiÄ™ksza

W przypadku napotkania błędów lub nieaktualnych treści, prosimy o kontakt