Strona główna Sieć i taryfa Tabor Historia "Na Pętli" Klub Forum LinkiRowerem, tramwajem, pociągiem – Toruń bez samochodu


Konkurs "Wygraj bilet i zdrowsze powietrze"

Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Podaj nazwę taryfy, w ramach której Arriva RP sprzedaje swoje bilety w województwie kujawsko-pomorskim. Odpowiedź: Taryfa KUJAWSKO-POMORSKA.

2. W dniu 9 grudnia 2010 r. podpisana została umowa na obsługę linii niezelektryfikowanych w województwie kujawsko-pomorskim, zawarta między marszałkiem Piotrem Całbeckim a zarządem spółki Arriva RP. Na ile lat został zawarty kontrakt na obsługę tych linii? Odpowiedź: Na 10 lat.

3. W sezonie letnim Arriva RP organizuje weekendy objęte ofertą specjalną dla cyklistów "Rowerowe weekendy z Arriva RP". Ile kosztuje w tym czasie przewóz roweru pociągiem Arriva? Odpowiedź: 1 zł.

4. W sezonie letnim Arriva RP organizuje przejazdy do dwóch popularnych polskich miejscowości nadmorskich. Podaj nazwy miejscowości do których docierają pociągi spółki. Odpowiedź: Pociągi docierają do Władysławowa i Stegny (a dalej do Sztutowa).

5. Kto jest organizatorem transportu miejskiego w Toruniu od marca 2011 roku? Odpowiedź: Urząd Miasta Torunia – Wydział Gospodarki Komunalnej.

6. Ile linii tramwajowych dziennych obecnie funkcjonuje w mieście? Odpowiedź: 3 linie tramwajowe (nr 1, 2 i 4; linia nr 3 jest zawieszona).

7. Jakiej długości są autobusy przegubowe MZK? Odpowiedź: 18 metrów.

8. W związku z budową nowego mostu utworzono pierwszy "buspas" – na jakich ulicach? Odpowiedź: ulica Rydygiera oraz ulica Wschodnia.
Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest zdecydowaną odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach.
Również miasto Toruń jak co roku uczestniczy w kampanii „European Mobility Week”. Wszystkie tegoroczne wydarzenia odbywać się będą w ramach projektu „Zielony Toruń w Europejskim Dniu bez Samochodu 2011” współfinansowanego przez Urząd Miasta Torunia, a realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia” we współpracy z Toruńskim Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej, Rowerowym Toruniem oraz przewoźnikiem kolejowym Arriva.


Rozkład jazdy wydarzeń związanych z promocją transportu publicznego oraz rowerowego przedstawia się następująco:


17 września (sobota)

Przystanek Toruń – zwiedzanie Torunia z pokładu autobusu. Autobus startujący z Rynku Staromiejskiego zabierze pasażerów (darmowe bilety będą rozdawane w autobusach) i wraz z przewodnikiem przewiezie po najstarszych kierunkach komunikacji miejskiej w Toruniu. Odwiedzimy zajezdnię tramwajową, Park Bydgoski – miejsca, w które na co dzień nie dojeżdża autobus komunikacji miejskiej. Poniżej prezentujemy rozkład i mapkę z trasą:Rowerowa Masa Krytyczna – Rynek Nowomiejski, godzina 16:00. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo na stronach Stowarzyszenia Rowerowy Toruń wygrać będzie można rower. Zapraszamy na: www.rowerowytorun.com.pl


18 września (niedziela)

Zajezdnia Autobusowa, ul. Legionów 220. Godz. 10:00 – 12:00. Dzień otwarty MZK Toruń. Możliwość przyjrzenia się z bliska nowoczesnym autobusom oraz spróbowania sił podczas różnych konkursów organizowanych przez Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Pociągiem na Barbarkę
Toruń Główny – Toruń Miasto – Toruń Wschodni – Toruń Północ – Toruń Barbarka. Rozkład jazdy pociągu poniżej:
stacja przyjazd odjazd
Toruń Główny   12:14
Toruń Miasto 12:18 12:19
Toruń Wschodni 12:24 12:30
Toruń Północny 12:50 12:55
Toruń Barbarka 13:15  
stacja przyjazd odjazd
Toruń Barbarka   14:40
Toruń Północny 15:00 15:01
Toruń Wschodni 15:25 15:27
Toruń Miasto 15:31 15:32
Toruń Główny 15:37  
Po dojechaniu na stację Barbarka – wszystkich podróżnych zapraszamy do Szkoły Leśnej, w której czekają kolejne atrakcje. Z uwagi na to, iż skład liczy ograniczoną ilość miejsc, na przejazd wymagana jest rezerwacja. Darmowe bilety można będzie rezerwować na stronach organizatorów: www.arriva.pl, jak również czytając toruńskie "Nowości".Dodatkowo przez cały tydzień w toruńskich "Nowościach" trwał będzie konkurs „Wygraj bilet i zdrowsze powietrze”, w którym główną nagrodą stanowić będzie bilet sieciowy tzw. „open” przewoźnika Arriva, 5 biletów tygodniowych MZK Toruń oraz nagrody pocieszenia.


22 września (czwartek) Europejski Dzień bez Samochodu

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z pociągów Arriva w ramach komunikacji po Toruniu, a także najbliższej okolicy. Tego dnia przejazd pomiędzy dowolnymi stacjami spośród niżej wymienionych:
- Ostaszewo Toruńskie
- Łysomice
- Toruń Wschodni
- Toruń Miasto
- Toruń Główny
- Toruń Grębocin
- Lubicz
będzie całkowicie darmowy dla wszystkich pasażerów, którzy będą mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu (informacje na stronie: www.arriva.pl).

Darmowy przejazd tramwajem turystycznym po Toruniu z nagrodami. Akcja przeprowadzona będzie pod hasłem "Wróć z pracy tramwajem". Zachęcamy do pozostawienia tego dnia samochodów i skorzystania z możliwości bezpłatnego powrotu do domu tramwajem - według poniższego rozkładu jazdy.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Torunia w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie „Ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego”.


Ostatnia aktualizacja witryny: 2019-01-22

© 2006-2019 TKMKM | Zabrania siÄ™ wykorzystywania fotografii i tekstĂłw bez zgody autorĂłw | Zalecana rozdzielczość 1024x768 lub wiÄ™ksza

W przypadku napotkania błędów lub nieaktualnych treści, prosimy o kontakt