Strona główna Sieć i taryfa Tabor Historia "Na Pętli" Klub Forum Linki

Dogrywka konkursu przeprowadzonego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Lista zwycięzców
Poniżej prezentujemy pięć deklaracji konkursowych, które zostały nagrodzone biletami tygodniowymi MZK:

Na co dzień dojeżdżam do pracy samochodem. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przesiadki do miejskiej komunikacji zbiorowej, gdyż dojazd w godzinach szczytu jest równie długi jak jazda autobusem. Dodatkowo dochodzi czas na znalezienie wolnego miejsca parkingowego na osiedlu, skrobanie szyb itp. Przejazd na krótkich odcinkach nie jest zdrowy, ani dla samochodu, ani dla mojego portfela - niedogrzany silnik zużywa się szybciej, jazda w korkach dobija sprzęgło, zużycie paliwa na zimnym silniku podwaja katalogowe zużycie paliwa. Uważam, że wygranie biletu zmusiłoby mnie do spróbowania usług komunikacji publicznej i przekonałoby mnie do utrwalenia tego trendu wyboru środku transportu w dojazdach do pracy.
Nadesłał p. Łukasz Rydz

Deklaruję, że z chęcią zamienię samochód na tramwaj i sprawdzę ile czasu marnuję w korkach na ul. Lubickiej, a ile zyskuję jeżdżąc tramwajem. Jeżeli wynik będzie pozytywny dla tramwaju to będę korzystał z tego środka transportu dojeżdżając do pracy.
Nadesłał p. Dariusz Krusiński

Deklaruję, że zamienię dojazd samochodem do pracy na transport komunikacją miejską, aby sprawdzić czy cenne poranne minuty spędzone na skrobaniu szyb, zamiast na słodkim śnie oraz wsiadanie do mroźnego wnętrza samochodu zamiast do ciepłego tramwaju/autobusu przekonają mnie do zmiany na stałe. Nie lubię wstawać rano i marznąć więc po cichu liczę na wygraną komunikacji miejskiej.
Nadesłał p. Adam Mikołajczak

Oświadczam, że nie będę jeździć do pracy samochodem ale komunikacją miejską. Jadąc do pracy w tamwaju mam czas na poczytanie książki i zrelaksowanie się przed długim dniem, a po pracy mogę w tamwaju spokojnie usiąść i nie przejmować się korkami (które nawiasem mówiąc spowodowane są przez samochody). Dodatkowo lubię oddychać świeżym powietrzem, a nie wdychać do płuc spaliny wytwarzane przez samochody.
Nadesłała p. Emilia Mikołajczak

Deklaruję, że rezygnuję tymczasowo z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej. Głównym powodem są zaległości w literaturze, a podczas jazdy autobusem / tramwajem można sporo przeczytać (wiem z doświadczenia). A w samochodzie to już nie bardzo.
Nadesłała p. Wioletta Graduszewska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i informujemy, że bilety tygodniowe można odebrać w siedzibie redakcji dziennika "Nowości" w Toruniu przy ul. Podmurnej 31.Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Torunia
Ostatnia aktualizacja witryny: 2019-01-22

© 2006-2019 TKMKM | Zabrania siÄ™ wykorzystywania fotografii i tekstĂłw bez zgody autorĂłw | Zalecana rozdzielczość 1024x768 lub wiÄ™ksza

W przypadku napotkania błędów lub nieaktualnych treści, prosimy o kontakt